Курс НБ на 16.10.2018 $69,1798 €80,0687

Кыргыз Республикасынын мамлекеттик сыйлыгын алгандардын тизмеси

Саясат
03 - Октябрь 2018
www.erkintoo.kg
34

Кыргыз Республикасынын мамлекеттик сыйлыгын

алгандардын тизмеси

  III даражадагы «Манас» ордени менен:

 

Абдыкеримов Асанбек Абдыкеримович

К. И. Скрябин атындагы Кыргыз улуттук агрардык университетинин мал чарбасынын продукциясын өндүрүүнүн технологиясы кафедрасынын профессору;

 

Абдылдаев Мыктыбек Юсупович

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

 

Казакбаев Айтбай Тургунбаевич

Б. Н. Ельцин атындагы Кыргыз-Россия Славян университетинин медициналык факультетинин госпиталдык хирургия кафедрасынын профессору;

 

Нифадьев Владимир Иванович

Б. Н. Ельцин атындагы Кыргыз-Россия Славян университетинин ректору;

 

 

«Даңк» ордени менен

 

Кутанова Анна Алексеевна

«Ленинград блокадниктеринин кыргыз коому» коомдук бирикмесинин төрагасы;

 

«Эрдик» медалы менен

 

Асылбеков Иманбек Зайнидинович

апрель элдик революциясынын баатыры;

 

«Даңк» медалы менен:

 

Батырбекова Лира Касымалиевна

Кыргызстан кесиптик бирликтер федерациясынын «Көгүлтүр Ысык-Көл» санаториясы« мекемесинин директору;

 

Жумакунова Гүлзура

Анкара университетинин тил, тарых жана география факультетинин профессору;

 

Ибраев Саматбек Кулукеевич

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Аппаратынын Жетекчиси, „Саякбай манасчы“ эл аралык коомдук фондунун жетекчиси;

 

Камчыбеков Төлөбек Кадыралиевич

М. Рыскулбеков атындагы Кыргыз экономикалык университетинин ректору;

 

Кулбараков Абтандил Илдузович

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

 

Молдоярова Дамира Батыркуловна

»Кызыл-Ордо строй маркет« жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директору;

 

Өсөрова Разия

Баткен облусунун Баткен районундагы Ак-Сай айыл аймагынын Көк-Таш айылынын айыл башчысы;

 

Тагаев Абдыжапар Абдыкаарович

»Нур« ачык акционердик коомунун президенти;

 

Ураимова Калия

Ош облусунун Ноокат районундагы „Төөлөс Нуру“ балдар бакчасынын башчысы;

»Кыргыз Республикасынын эл артисти«

деген ардактуу наам

 

Назаркулова Анаркүлгө

Т. Абдумомунов атындагы Кыргыз улуттук академиялык драма театрынын актрисасына;

 

»Кыргыз Республикасынын эл жазуучусу«

деген ардактуу наам

 

Жетимишев Сейитке

жазуучуга;

 

»Кыргыз Республикасынын эл акыны«

деген ардактуу наам:

 

Суслова Светлана Георгиевнага

»Литературный Кыргызстан«  журналынын башкы редакторунун орун басарына;

 

Жаркынбай Нурпаиске

акынга;

 

»Кыргыз Республикасынын эл сүрөтчүсү«

деген ардактуу наам

 

Салиев Эркин

Азизовичке

сүрөтчү-живописчи, кино жана телеберүүлөр сүрөтчүсү, „Кыргыз Республикасынын сүрөтчүлөр союзу“ коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

 

»Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген артисти«

деген ардактуу наам:

 

Акматова Жылдыз Асыранбековнага

 

актриса-каскадерго;

 

Асаналиев Токтобек Наматбековичке

К. Молдобасанов атындагы Кыргыз улуттук консерваториясынын доцентине;

 

Аскарова Шахрезада Асанбековнага

 

эстрада ырчысына;

Балтаева Салимбү Калдыбаевнага

Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын солистине;

 

Дубашев Насрединге

Т. Океев атындагы „Кыргызфильм“ улуттук киностудиясынын жогорку категориядагы актеруна;

 

Жантелиев Марат Кыдыковичке

Б. Кыдыкеева атындагы Кыргыз мамлекеттик жаштар театрынын артистине;

 

Карымов Айбек Үсөновичке

ырчы, обончу, „Бейне-Групп“ компаниясынын башкы директоруна;

 

Мамырканов Канатбек Чогуевичке

М. Рыскулов атындагы  Нарын облустук музыкалык драма театрынын артистине;

 

Мурадилаев Азиз Үсөнкановичке

театр жана кино актеру,                           Т. Абдумомунов атындагы Кыргыз улуттук академиялык драма театрынын артистине;

 

Нурматов Тургуналы Курмановичке

»Бейне-Өнөр« коомдук-кайрымдуулук фондунун композиторлор мектебинин окутуучусу, насаатчысы, „Кыргызымдын жигиттери“ тобунун көркөм жетекчисине;

 

Парпиев Мансур Абдывалиевичке

А. Жайнаков атындагы Баткен облустук музыкалык драма театрынын режиссер-коюучусуна;

 

Саитова Жылдыз Таштанбековнага

К. Жантөшев атындагы Ысык-Көл облустук музыкалык драма театрынын актрисасына;

 

Сыдыкбаева Элмира Көчөрбаевнага

А. Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын алдыңкы балет артистине;

 

Төрөбеков Абдыманапка

Р. Абдыкадыров атындагы Ош облустук филармониясынын этно-фольклор тобунун артистине;

 

Чекилов Адил Салморбековичке

эстрада ырчысы, „Элес“ тобунун продюсерине;

 

»Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген врачы«

деген ардактуу наам:

 

Баатырова Гүлнара Маришовнага

Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигинин Медициналык аккредитациялоо комиссиясынын төрагасына;

 

Дүсмамбетов Алимахун Керемколовичке

Ысык-Көл облустук бириктирилген ооруканасынын реанимациялык бөлүмүнүн анестезиолог-реаниматолог врачына;

 

Калдыбаева Зыйнат Насыровнага

Ош облусунун Алай райондук үй-бүлөлүк медицина борборунун акушер-гинекологуна;

 

Маралбаев Таалайбек Өскөнбаевичке

Чүй облусунун Кемин шаарынын стоматологиялык поликлиникасынын башкы врачына;

 

Насирдинова Зояга

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаардык аймактык ооруканасынын балдар бөлүмүнүн педиатр-врачына;

 

Самигуллина Альфия Эльдаровнага

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутатына;

 

Шалтакбаев Чолпонбай Жетимишовичке

»Стоматология« жоопкерчилиги чектелген коомунун стоматолог-ортопед врачына;

 

Шералиев Айдарбек Макеновичке

Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигинин алдындагы Жүрөк хирургиясы жана органдарды трансплантациялоо илим-изилдөө институтунун илимий кызматкерине;

 

Эргешов Манасбекке

Жалал-Абад облусунун Аксы районунун Кызыл-Туу айылдык аймактык ооруканасынын башчысына;

 

Юнусова Мукадамхон Алимжановнага

Жалал-Абад облусунун Сузак райондук үй-бүлөлүк медицина борборунун УЗИ кабинетинин функционалист-врачына;

 

»Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген куруучусу«

деген ардактуу наам

 

Шин Олег

Менненовичке

»Легат Бишкек« жоопкерчилиги чектелген коомунун жана „Лесдрев“ жабык акционердик коомунун директоруна;

 

»Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген мугалими«

деген ардактуу наам:

 

Абдраимова Жыпар Абдыкасымовнага

Ош облусунун Кара-Суу районундагы С. Маматов атындагы № 46 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплексинин математика мугалимине;

 

Ажакматова Роза Кудайбергеновнага

Талас облусунун Манас районундагы Покровка орто мектебинин  орус тили жана адабияты мугалимине;

 

Алимбеков Каарыга

пенсионерге, Кара-Суу району, Ош облусу;

 

Лепеева Ольга Дмитриевнага

Нарын шаарынын В. П. Чкалов атындагы № 2 орто мектебинин директорунун илимий-методикалык иш боюнча орун басарына;

 

Матисаев Каныбек Кочкорбаевичке

Ош облусунун Ноокат шаарынын                           А. Абдуваитов атындагы орто мектебинин математика мугалимине;

 

Сатарова Анипа Султаналиевнага

Жалал-Абад шаарынын Т. Кошматов атындагы № 10 орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалимине;

 

Токтосунов Анарбек Адашовичке

Жалал-Абад шаарынын С. Давлетов атындагы № 14 инновациялык мектеп-лицейинин директоруна;

 

»Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген юристи«

деген ардактуу наам:

 

Ажибраимова Айжамал Мусуратбековнага

Евразия экономикалык бирлигинин сотунун судьясына;

 

Кыргызбаев Куанбекке

Кыргыз Республикасынын Жогорку сотунун Конституциялык палатасынын төрагасынын орун басарына;

 

»Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген экономисти«

деген ардактуу наам:

 

Асылбаева Гүлшат Кадыровнага

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутатына;

 

Туташев Тургун Садырдиновичке

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик салык кызматынын Ош облусунун Өзгөн району боюнча башкармалыгынын начальнигине;

 

»Кыргыз Республикасынын маданиятына

эмгек сиңирген ишмер« деген ардактуу наам:

 

Андриевский Геннадий Викторовичке

И. Ф. Шубин атындагы Борбордук балдар музыкалык мектебинин үйлөмө жана урма аспаптар бөлүмүнүн башчысына;

 

Бакашова Жылдыз Кемеловнага

А. Осмонов атындагы Кыргыз Республикасынын Улуттук китепканасынын директоруна;

 

Бакчиев Талантаалы Алымбековичке

манасчы, „Саякбай манасчы“ эл аралык коомдук фондунун илимий иш боюнча вице-президентине;

 

Боконбаев Гамал Жапыевичке

»Tolon Museum« коомдук фондунун төрагасына;

 

Жамурзаев Жанышбек Бакировичке

И. Арабаев атындагы Кыргыз мамлекеттик университетинин ага окутуучусу, „Көркөм фонду“  жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директоруна;

 

Жаркыналиева Телегей Сагыновнага

А. Токтогулов атындагы Талас облустук китепканасынын директоруна;

 

Кенжебаева Айнур Арыковнага

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Интеллектуалдык менчик жана инновациялар мамлекеттик кызматынын алдындагы Мамлекеттик патенттик-техникалык китепканасынын директоруна;

 

Кылычев Эсентур Мукаевичке

К. Карасаев атындагы Бишкек гуманитардык университетинин кыргыз адабияты кафедрасынын доцентине;

 

Лысогоров Евгений Евгеньевичке

И. Раззаков атындагы Кыргыз мамлекеттик техникалык университетинин доцентине;

 

Максутов Бактыбекке

»Айкөл Манас Баяны« коомдук фондунун төрагасына;

 

Мидинов Жадылбекке

М. Рыскулов атындагы Нарын облустук музыкалык драма театрынын көркөм жетекчисине;

 

Мырзаева Бактыгүлгө

Т. Сатылганов атындагы Ош облустук китепканасынын директоруна;

 

Ниязалиев Бакыт Жолдошбековичке

Т. Океев атындагы „Кыргызфильм“ улуттук киностудиясынын жогорку категориядагы үн режиссеруна;

 

Нышанова Аптапкан Дүйшөбаевнага

Ош шаардык С. Бекмуратов атындагы № 1 балдар музыкалык мектебинин кыргыз эл аспаптар бөлүмүнүн башчысына;

 

Сарыгулова Бурулкан Турдубековнага

акын, „Азаттык медиа“ мекемесинин башкы редакторуна;

 

Султанбаев Абдыкадыр Дардановичке

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин Аппаратынын лингвистика экспертизасы бөлүмүнүн башчысы, „Кыргыз Республикасынын журналисттер союзу“ коомдук бирикмесинин төрагасына;

 

»Кыргыз Республикасынын мамлекеттик кызматына

эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам:

 

Айдаркулов Мелис Калданбековичке

Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын маалыматтык саясат бөлүмүнүн экспертине;

 

Алтыбаева Айнуру Тойчиевнага

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутатына;

 

Жээнбеков Мурзаибрагим Мамасадыковичке

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Жергиликтүү өз алдынча башкаруу иштери жана этностор аралык мамилелер боюнча мамлекеттик агенттигинин жергиликтүү башкаруу органдары менен өз ара аракеттенүү бөлүмүнүн башчысына;

 

Орозалиев Султан Садыковичке

Кыргыз Республикасынын Президентинин жана Өкмөтүнүн Иш башкармасынын материалдык-техникалык камсыздоо бөлүмүнүн башчысына;

 

»Кыргыз Республикасынын саламаттык сактоосуна эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам

 

Токторов Алмазбек Сатиевичке

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутатына;

 

»Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруусуна эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам

 

Өскөнбаев Кеңешбекке

Жалал-Абад облусунун Ноокен райондук өнүктүрүү фондунун жетектөөчү адисине;

 

»Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнө

эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам:

 

Абдыразаков Абдыкеримге

Ж. Баласагын атындагы Кыргыз улуттук университетинин кыргыз филологиясы факультетинин кыргыз адабияты кафедрасынын профессоруна;

 

Исаков Каныбек Абдуваситовичке

Ош мамлекеттик университетинин ректоруна;

 

Чубурова Жаңылбубу Темировнага

М. Рыскулбеков атындагы Кыргыз экономикалык университетинин туризм, конок күтүү жана ишкерлик кафедрасынын башчысына;

 

»Кыргыз Республикасынын жаратылышты коргоосуна

эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам:

 

Исаев Эсенгул Данияровичке

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Курчап турган чөйрөнү коргоо жана токой чарбасы мамлекеттик агенттигинин Тоң токой чарбасынын директоруна;

 

Кадыркулов Раимжан Кудайбердиевичке

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Курчап турган чөйрөнү коргоо жана токой чарбасы мамлекеттик агенттигинин Ош аймактык башкармалыгынын Өзгөн токой чарбасынын директоруна;

 

»Кыргыз Республикасынын өнөр жайына

эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам:

 

Асанов Сапарбек Жекшебаевичке

»Легпром« Кыргыз Республикасынын жеңил өнөр жай ишканаларынын ассоциациясы» юридикалык жактардын бирикмесинин президентине;

 

Дейдиев Абубакир Уркумбаевичке

«Кыргызалтын» ачык акционердик коомунун экономикалык талдоо жана божомолдоо бөлүмүнүн башчысына;

 

Раимкулова Назира Атантаевнага

«Кыргыз Коньягы» жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы технологуна;

 

«Кыргыз Республикасынын айыл чарбасына

эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам:

 

Жумаканов Калысбек Туратбековичке

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Ветеринардык жана фитосанитардык коопсуздук боюнча мамлекеттик инспекциясынын директоруна;

 

Осмонов Шермаматка

пенсионерге, Жалал-Абад шаары;

 

Укубаев Туратбек Галияровичке

»Аталык Групп« жабык акционердик коомунун башкы директоруна;

 

Халмурзаев Абдирашит Назирбековичке

Баткен облусунун „Мол Түшүм“ айыл чарба кооперативинин башкармалыгынын төрагасына;

 

«Кыргыз Республикасынын калкты тейлөө чөйрөсүнө

эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам

 

Аманкулова Гүлнара Абзатовнага

Ден соолугунун мүмкүнчүлүгү чектелген адамдар үчүн Бишкек шаардык реабилитациялык борборунун директоруна;

 

«Кыргыз Республикасынын транспортуна

эмгек сиңирген кызматкер« деген ардактуу наам

 

Тинибаева Бактыгүл Иттубасовнага

»Манас« эл аралык аэропорту» ачык акционердик коомунун Оштогу филиалынын аэропортунун өндүрүш-диспетчердик кызматынын аба кемелерин контролдоо боюнча диспетчерине;

 

«Кыргыз Республикасынын дене тарбиясына жана спортуна эмгек сиңирген кызматкер» деген ардактуу наам

 

Исмаилов Маманга

 

Ош облусунун Кара-Кулжа районунун балдар-өспүрүмдөр спорттук мектебинин волейбол жана стол үстүндөгү теннис боюнча машыктыруучусуна;

 

Кыргыз Республикасынын Ардак грамотасы менен сыйлансын:

 

Абытканова Рабшан

Жалал-Абад облусунун Кара-Көл шаарындагы «Жагалмай» жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директорунун экономикалык маселелер боюнча кеңешчиси;

 

Ажыбеков Шаршенбай Үсөналиевич

жазуучу, журналист, «Кыргыз Республикасынын улуттук жазуучулар союзу» коомдук бирикмесинин мүчөсү;

 

Акылбекова Нуржамал Аскаровна

Нарын облусунун Жумгал аймактык ооруканасынын төрөт бөлүмүнүн башчысы, акушер-гинекологу;

 

Амиракулова Замира Тилебалдыевна

 

Нарын облустук сотунун экс-судьясы;

 

Ардамина Любовь Викторовна

«Ардамина» жоопкерчилиги чектелген коомунун башкы директору;

 

Арзиева Эркингүл Күлчороевна

Жалал-Абад облусунун Тогуз-Торо районундагы «Бакыт» жеке менчик соода түйүнүнүн ээси;

 

Ашыралиев Абдиумаматкадыр

Жалал-Абад мамлекеттик университетинин өзгөчө кырдаалдардан коргоо кафедрасынын профессору;

 

Байдулдаева Нурина

Жалал-Абад облусунун Ала-Бука райондук билим берүү бөлүмүнө караштуу № 13 «Бакыт» мектепке чейинки билим берүү уюмунун директору;

 

Байсынов Турсунбек Төлөнович

Т. Сатылганов атындагы Кыргыз улуттук филармониясынын К. Орозов атындагы эл аспаптар оркестринин артисти;

 

Баратова Роза  Аскеровна

Ысык-Көл облусунун Каракол шаардык кеңешинин депутаты, жеке ишкер;

 

Башкирова Мария Ивановна

Кыргыз Республикасынын Өнөр жай, энергетика жана жер казынасын пайдалануу мамлекеттик комитетинин геология башкармалыгынын башкы адиси;

 

Боромбаев Кубатбек

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Кыргыз мамлекеттик юридикалык академиясынын № 99 лицейинин директору;

 

Васильева Татьяна Владимировна

Кыргыз Республикасынын Тышкы иштер министрлигинин Иш-кагаздарды жүргүзүү жана электрондук документтер менен камсыздоо департаментинин башкы адиси;

 

Дегенбаев Бакыт Кудусович

«Ата мекендик өндүрүүчүлөрдүн ассоциациясы» коомдук бирикмесинин төрагасы;

 

Жаныкулов Хамракул Жаныкулович

Ош облусунун Араван районунун Тепе-Коргон айыл өкмөтүнүн башчысы;

 

Жеенбаев Мурзали Төлөнович

«Кыргыз Республикасынын композиторлор союзу» коомдук бирикмесинин мүчөсү;

 

Жураева Асел Талибжановна

Т. Океев атындагы «Кыргызфильм» улуттук киностудиясынын кинорежиссеру;

 

Занзалиев Талгат Салмоорбекович

Чүй облусунун Москва районундагы «Бейшен асыл тукум чарба» дыйкан-фермердик чарбасынын башчысы;

 

Каарова Абибахан Төлөновна

Ош облусунун Чоң-Алай районундагы Кашка-Суу айылынын аялдар кеңешинин төрагасы;

 

Касымбаева Күлүм Кадыровна

ырчы, «Кыргыз азиздер жана дүлөйлөр коому» коомдук бирикмесинин кызматкери;

 

Качкымбаева Роза Беккуловна

Чүй облусунун Токмок шаардык ички иштер бөлүмүнүн Коомдук коопсуздук кызматынын Жашы жете электердин иштери боюнча инспекциясынын жашы жете электер менен иштөө боюнча участкалык инспектору, милициянын капитаны;

 

Кошалиева Калыйбүбү Керимовна

Нарын облусунун Ат-Башы районундагы Жаналы уулу Абдыракман атындагы орто мектебинин математика мугалими;

 

Куренкеева Чолпон Самыйбековна

Кыргыз Республикасынын Өзгөчө кырдаалдар министрлигине караштуу Куткаруучуларды даярдоочу мамлекеттик борборунун 86123-аскер бөлүгүнүн медициналык  кызматынын фельдшери;

 

Кутманов Анарбек Бердалиевич

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Курчап турган чөйрөнү коргоо жана токой чарбасы мамлекеттик агенттигинин Жаратылыш ресурстарын коргоо жана пайдалануу департаментинин Талас өкүлчүлүгүнүн Талас райондук аңчысы;

 

Лаптева Светлана Валентиновна

«Наша Победа — Биздин Жеңиш» издөө кыймылынын жетекчиси, «Вечерний Бишкек» гезитинин баяндамачысы;

 

Лапузина Ирина Алексеевна

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Жазаларды аткаруу мамлекеттик кызматынын № 31 мекемесинин алдындагы Реабилитациялоо жана социалдык адаптациялоо борборунун директору, колониянын начальнигинин орун басары, ички кызматтын полковниги;

 

Мамасалиева Зийнаткан

«Балажан» республикалык эстетикалык тарбия берүү окуу-усулдук борборунун «Чолпон» бий ийриминин мугалими;

 

Матэр Любовь Андреевна

А. Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын жогорку категориядагы хор артисти;

 

Моңолдоров Дамир Черикович

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Ысык-Көл облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн биринчи орун басары;

 

Мырзаканова Замира Нургазиевна

«Назик» тигүү ишканасынын директору;

 

Насиров Убайдила Исираилович

Бишкек травматология жана ортопедия илимий изилдөө борборунун № 2 травматология бөлүмүнүн башчысы;

 

Нишанов Абдиманап Жунусович

Кыргыз Республикасынын Маданият, маалымат жана туризм министрлигинин Өзгөн райондук маданият үйүнүн хормейстери;

 

Ниязова Гүлчахра Имашовна

Кыргыз Республикасынын Коргоо иштери боюнча мамлекеттик комитетинин 33665-аскер бөлүгүнүн башкармалыгынын иш кагаздарын жүргүзүүчүсү, улук прапорщик;

 

Орозалиев Рахат Абдыжапарович

Ысык-Көл облусунун Ак-Суу районундагы Тепке айылдык кеңешинин депутаты, фермер;

 

Орозалиева Нурзат Сүйөркуловна

К. Молдобасанов атындагы Кыргыз улуттук консерваториясынын салттуу музыка жана эл аспаптар факультетинин деканы;

 

Орозбекова Дамира Рыскулбековна

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик каттоо кызматынын алдындагы «Кыргыз почтасы» мамлекеттик ишканасынын эл аралык байланыштар бөлүмүнүн начальниги;

 

Осмоев Урматбек Тентимишович

«Кыргыз Республикасынын сүрөтчүлөр союзу» коомдук бирикмесинин мүчөсү;

 

Осмонов Ормош Сагындыкович

«Ошшаарсууканал» муниципалдык ишканасынын башкы инженери;

 

Парманов Жолборс Мамашевич

«Жалал-Абадэлектро» ачык акционердик коомунун Базар-Коргон райондук электр тармагынын начальниги;

 

Подлабухов Александр Юрьевич

Чүй облусунун Аламүдүн районундагы «Александр» фермердик чарбасынын башчысы;

 

Проскурякова Розалия Брониславовна

Чүй облусунун Аламүдүн районундагы «Согуштун, Куралдуу күчтөрдүн ардагерлеринин жана ооруктагы эмгекчилердин кеңеши» коомдук уюмунун төрагасы;

 

Садыкова Жумагүл Исмаиловна

Ош облусунун Алай районундагы № 2 бала бакчасынын башчысы, Алай райондук аялдар кеңешинин төрагасы;

 

Садыкова Элмира Аманатовна

Нарын облусунун Кочкор райондук мамлекеттик администрациясынын башчысынын орун басары;

 

Самыкбаев Аманбай Калканович

К. И. Скрябин атындагы Кыргыз улуттук агрардык университетинин гидромелиорация, экология жана жерге жайгаштыруу факультетинин деканы;

 

Сариева Жумабүбү

«Chapan» студиясынын жетекчиси;

 

Сооромбаев Болот

Нарын облусунун Жумгал районунун Чоң-Дөбө айылындагы «Алияскар» фермердик чарбасынын башчысы;

 

Сулайманов Мелисбек Зарлыкович

«Кут Билим газетасынын редакциясы» мекемесинин башкы редакторунун орун басары;

 

Тажибаева Анарбүбү Жусупбековна

М. Куренкеев атындагы Кыргыз мамлекеттик музыкалык окуу жайынын вокалдык өнөр боюнча окутуучусу;

 

Термечикова Нарынкан Мамытовна

Жалал-Абад облусунун Токтогул шаарындагы Ж. Бөкөнбаев атындагы № 2 орто мектебинин башталгыч класстарынын окуу бөлүмүнүн башчысы;

 

Токоев Сапарбек Исабекович

Кыргыз Республикасынын Коомчулукту өнүктүрүү жана инвестициялоо агенттигинин (АРИС) Жалал-Абад облусундагы координатору;

 

Токсонбаева Нуруйла Аманкуловна

Бишкек шаарынын «Тазалык» муниципалдык ишканасынын  Свердлов участогунун инспектор-мастери;

 

Токторбаева Замира Базарбаевна

С. Орозбаков атындагы Нарын облустук маалыматтык тармактык кит



Комментарийлер

Эч бир пикир жарыялана элек

Комментарий кошуу